Mahjong Saikyousen: Difference between revisions
Jump to navigation
Jump to search
(→Format) |
|||
Line 17: | Line 17: | ||
==Champions== | ==Champions== | ||
===1989 to 2012=== | |||
{| class="wikitable" | |||
|- | |||
! Year !! Champion !! Association | |||
|- | |||
| 1989 || || | |||
|- | |||
| 1990 || || | |||
|- | |||
| 1991 || || | |||
|- | |||
| 1992 || || | |||
|- | |||
| 1993 || || | |||
|- | |||
| 1994 || || | |||
|- | |||
| 1995 || || | |||
|- | |||
| 1996 || || | |||
|- | |||
| 1997 || || | |||
|- | |||
| 1998 || || | |||
|- | |||
| 1999 || || | |||
|- | |||
| 2000 || || | |||
|- | |||
| 2001 || || | |||
|- | |||
| 2002 || || | |||
|- | |||
| 2003 || || | |||
|- | |||
| 2004 || || | |||
|- | |||
| 2005 || || | |||
|- | |||
| 2006 || || | |||
|- | |||
| 2007 || || | |||
|- | |||
| 2008 || || | |||
|- | |||
| 2009 || || | |||
|- | |||
| 2010 || || | |||
|- | |||
| 2011 || || | |||
|- | |||
| 2012 || || | |||
|} | |||
===2013 to present=== | |||
== External links == | == External links == | ||
* [https://www.mahjong-saikyosen.com/ Official site] | * [https://www.mahjong-saikyosen.com/ Official site] | ||
{{jpwiki|麻雀最強戦}} | {{jpwiki|麻雀最強戦}} |